Witaj na www.ls-world.pl - Najlepsze mody
Gości online: 167   Użytkowników online: 116   Wszyskich online: 283
Nawigacja
Nawigacja

Recenzja
Recenzja
Recenzja Landwirtschafts Simulator 2011

Symulator Farmy 2011 to jedna z najlepiej sprzedających się gier w sieciach EMPIK, która jest tuż pod takimi tytułami jak Call of Duty: Black Ops czy FIFA 11. Jest to też największa premiera tego roku dla fanów i bez wątpienia najlepsza gra studia GIANTS Software. Wielu może powiedzieć, że to ciągle to samo jednak twórcy odwalili dobrą robotę i tym samym zamknęli katalog z nieprawdziwym realizmem i okrojonymi możliwościami.
W Symulatorze Farmy 2011 nic nie potrafi zaskoczyć gracza, który grał w poprzednie wersje Symulatorów Farmy, czyli 2008, 2009 i 2010 tj. Gold Editions. Wszystko jest stare i oklepane, a jednocześnie przyjazne jak i znajome. Jednak nie możemy wymagać więcej bo takie są właśnie symulatory. W tej wersji grę możemy podzielić na dwie części. Pierwsza to tryb dla jednoosobowej farmy (Single Player) oraz część w której nie mieliśmy jeszcze okazji bawić się w poprzednich wersjach, i jak pewnie się domyślacie to tryb dla wieloosobowej farmy. (MultiPlayer) O tak!

Tryb Kariery rozpoczyna się wyborem jednego z trzech poziomów trudności, które różnią się od siebie m.in. takimi elementami jak ilość zboża w silosach na start, szybkość wzrostu zboża czy wielkość zbiorów. Kolejno wybieramy mapę? Zgadza się… teraz mamy możliwość wyboru mapy na której chcemy zagrać. Standardowo jest to jedna mapa aczkolwiek bez większych problemów możemy pobrać i zainstalować dodatkowe mapy udostępnione przez użytkowników z całego świata. Początek gry, zaczyna się na dużej farmie która jest wyposażona we wszystko co nam potrzebne do rozpoczęcia sezonu. Więc wsiadamy do wybranego traktora i zaczynamy prace rolnicze.


Naszym zadaniem jest rozbudowywanie farmy i dbanie o rośliny na każdym etapie ich rozwoju: Od zaorania pola aż po same żniwa – zebranie plonów i ich zmagazynowanie, a na końcu odsprzedanie w jak najlepszym momencie – przy jak najwyższej cenie.
W grze mamy możliwość skorzystania z pomocy robotnika którego możemy wynająć do każdej roboty która wymaga maszyny rolniczej, a my tym czasem możemy się zając sprzedażą zboża lub po prostu zasiąść za kierownicą drugiej maszyny rolniczej i rozpocząć prace na innym lub tym samym polu. Niestety nasz pomocnik nie jest tani i czasem lubi zatrzymać się w połowie pola podczas wykonywania zadanej mu pracy.


W rozgrywce cały czas towarzyszy nam elektroniczny informator. Podstawowym jego elementem jest wyświetlanie mapy oraz naszego aktualnego położenia na niej. Wyszczególnia też takie elementy mapy jak dealer maszyn rolniczych, farma, a nawet miejsca skupu zboża. Druga zakładka pokazuje nam informacje na temat pogody na kolejne dni , zawiera takie elementy jak temperatura w dzień i nocy oraz opady atmosferyczne. Trzecia pokazuje nam wcześniej już wspomniane ceny zboża. Informuje jaka jest aktualna wartość w każdym z trzech skupów zboża rozmieszczonych na mapie oraz czy cena obecnie wzrasta lub spada. Ostatnia zakładka podzielona na dwie części informuje nas o wszystkich statystykach dotyczących naszej farmy. Z pierwszej części możemy się dowiedzieć informacji na temat naszej produkcji, czyli o ilości zmagazynowanego zboża, mleka, trawy itp. Druga cześć to informacje na temat uzbieranych dotąd pieniędzy (nasz kapitał), kolejno dowiadujemy się o ilości zaoranego lub zasianego przez nas pola. Przebyte kilometry i czas naszej rozgrywki, a nawet zużyte litry paliwa. Czyli te ważne i całkiem ciekawe statystyki edukujące ekonomie gospodarstwa rolnego.

W Symulatorze Farmy 2011 koszenie trawy odgrywa teraz ważna role w życiu rolnika, jednak jest jeden warunek. Wcześniej musimy zarobić na bydło, konkretnie chodzi o krowy. Wówczas wtedy będziemy mogli wykorzystać skoszoną trawę do karmienia naszych zwierząt. To kolejny krok do wzbogacenia się, iż dobrze wykarmione „krówki” dają więcej mleka, po które automatycznie co jakiś czas przyjeżdża mleczarz płacąc z góry za to co zabiera, aby to wszystko przebiegało tak sprawnie nasza robota nie kończy się na zbieraniu trawy i karmieniu. Więc nowym zadaniem dla nas jest zaganianie bydła do maszyny dojącej, która stoi na wybiegu. Samo zaganianie jest dość interesujące i cieszące uszy, bo elementem na który reagują nasze krowy jest gwizdanie. To nie wszystko co możemy otrzymać od naszych zwierząt, bo tutaj producent postarał się o dokładność więc obok naszej farmy znalazło się miejsce na zbiornik odchodów, po napełnieniu go przez nasze posłuszne zwierzęta możemy wykorzystać zawartość do nawożenia roślin przez udostępnione nam maszyny i tym samym jest to kolejny krok do zrealizowania jednego z celów naszej rozgrywki.

Giants Software zadbał o ważny element, który zdecyduje o klimacie naszej gry. Pokusił się on o wykorzystanie nie tylko ruchu samochodowego chociaż i ten doznał dość dużych rewolucji, ale i o ruch pieszych. Teraz na drogach spotkamy o wiele więcej samochodów niż w poprzedniej wersji, a same modele bardziej przypominają samochody te które spotykamy na co dzień, niż te widywane w bajkach. Jednak gdyby to nam już nie wystarczało producent ubezpieczył się i dodał do rozgrywki wspomniany już ruch pieszych. Nie jest on niestety, albo i stety na całej mapie, ale prezentuje się dość przyzwoicie jak na swój debiut.

Którymś z kolei elementem ciekawym i nowym jest dokładne podzielenie katalogu (spisu) maszyn możliwych do kupienia u naszego dealera. Obecnie możemy przeglądać listę maszyn w kategoriach zaczynając od traktorów a kończąc na dodatkowych modyfikacjach wgranych przez nas samych. Model jazdy też nie został zignorowany i przez to kolosalnie się zmienił w porównaniu do poprzedniej wersji gry, teraz możemy poczuć masę traktora zarówna na zakrętach jak i przy przyśpieszaniu. Nawet po doczepieniu wybranej przyczepy w niektórych przypadkach odczuwalna jest dodatkowa masa.

Sama kariera to nie wszystko w trybie pojedynczym. Możemy dodatkowo próbować podjąć się misji oferowanych w grze. Wyzwania polegają na pokonywaniu trasy w wyznaczonym czasie czy szukanie ukrytych punktów mapy, a najciekawsze z nich to prace rolnicze na przykładowym obszarze ziemi które musimy wykonać w określonym czasie. Zwłaszcza te ostatnie najbardziej urozmaicają nasza rozgrywkę, gdyż właśnie tego oczekujemy kupując Symulatora Farmy 2011.

Jeżeli znudzi się nam już uprawa ziemi na naszej farmie lub wykorzystaliśmy cały możliwy teren, możemy skorzystać z kolejnego trybu gry, czyli ten na którego od samego początku czekaliśmy, a mowa o grze wieloosobowej. Więc tworzymy farmę następnie zbieramy graczy i już możemy wspólnie dbać o rośliny i zwierzęta. Oczywiście w MultiPlayerze też nie jest łatwo. Niewątpliwie parce idą o wiele szybciej gdy ma się do pomocy kilku graczy. Tutaj wielkie podziękowania dla producenta który wreszcie zrobił krok do przodu i przez to pozwolił nam usiąść do gry na więcej godzin bez nudzenia się, bo nie ma nic przyjemniejszego niż wykonywanie prac rolniczych razem ze znajomymi.


Zatem zachęcam do kupna Symulatora Farmy 2011 który naprawdę zasługuje na uznanie, gdyż producenci zrobili co trzeba. Gra tego typu daje ogromne możliwości szczególnie wtedy gdy zaczynamy korzystać z modyfikacji udostępnianych nam na stronach poświęconych tej grze, a w dodatku ten MultiPlayer bez którego ta gra ciągle stała by w miejscu. Zachęcam raz jeszcze do kupna Symulatora Farmy 2011.


Notka Prawna
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

ls-world Theme By slawekneo
Web design - Skyne.pl
81,492,434 unikalnych wizyt